Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych użytkowników serwisu ELH.LIGSPACE.PL Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.

Powyższe dane, w sposób zautomatyzowany mogą być przekazywane i przetwarzane przez naszych zaufanych partnerów, tj. dostawców technologii IT, podmioty wyświetlające reklamy oraz dostarczające statystyki ruchu w serwisie. Jeśli nie zgadzasz się na przekazywanie i przetwarzanie tych danych, wykorzystaj stosowne ustawienia przeglądarki internetowej

Dane osób biorących udział w rozgrywkach

Z uwagi na przeznaczenie i sposób działania serwisu elh.ligspace.pl na stronach serwisu mogą być prezentowane dane osobowe osób biorących udział w rozgrywkach sportowych obsługiwanych przez serwis, takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, waga, zdjęcie (wizerunek), adres e-mail.

Dane są przetwarzane w celu zaprezentowania przebiegu rozgrywek sportowych, generowania indywidualnych statystyk uczestników rozgrywek, składów osobowych poszczególnych drużyn oraz prowadzania komunikacji elektronicznej z uczestnikami rozgrywek.

W tym przypadku Administratorem danych osobowych uczestników rozgrywek jest podmiot odpowiedzialny za prowadzenie serwisu elh.ligspace.pl, natomiast podmiotem przetwarzającym dane osobowe, tj. udostępniającym narzędzia do zbierania, przetwarzania i prezentowania tych danych jest jest firma Imachine Artur Pławecki z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach

Twoje Prawa

Szczegółowe informacje

Wszystkie niezbędne informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w zakładce Polityka prywatności dostępnej pod adresem Polityka prywatności

16 stycznia 2017

Punkt od mistrzostwa ELH

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Victoria jest o krok od zdobycia mistrzostwa Elbląskiej Ligi Halowej. Liderowi do pełni szczęścia brakuje zaledwie jednego punktu.

Coraz mniej znaków zapytania pozostaje w rozgrywkach ELH. Odpowiedź na najważniejsze pytanie możemy poznać już za tydzień. Prowadząca w tabeli Victoria jest już o krok od obrony mistrzowskiego tytułu. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma osiem punktów przewagi nad najgroźniejszymi rywalami i tylko kataklizm mógłby pozbawić ich mistrzowskiej korony. W trzech ostatnich kolejkach Victoria nie mogłaby zdobyć ani jednego punktu, natomiast rywale wygrać wszystkie mecze. Jednak patrząc na dyspozycję lidera, taki scenariusz jest praktycznie niemożliwy. Victoria kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, co udowodniła choćby w ostatniej kolejce, pokonując Wiarus 4:1. Przyznać jednak trzeba, że wygrana wcale łatwo nie przyszła. Jako pierwsi powody do radości mieli piłkarze Wiarusa. Już w 4 min. na listę strzelców wpisał się Marcin Sawicki. Lider potrzebował pięciu minut by doprowadzić do wyrównania, a dokonał tego Michał Tomczyk, który celnym strzałem wykończył składną akcję swojego zespołu. Mimo prób z obu stron do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie bramki strzelała już tylko Victoria, która potwierdziła swoją dominację w lidze. Najpierw na prowadzenie wyprowadził lidera Krzysztof Machiński, na 3:1 podwyższył Michał Tomczyk, a minutę przed końcem, wynik meczu na 4:1 ustalił Szymon Waga.

Niesamowity ścisk panuje za plecami lidera. Tam, aż cztery drużyny mają po 13 punktów i do prowadzącej Victorii tracą po osiem oczek. A to zapowiada bardzo ciekawą i wyrównaną walkę nie tylko o wicemistrzostwo, ale także o miejsce na podium. Na drugą pozycję awansował Metrotest, który zmierzył się z OSK NAJKI. Losy meczu ważyły się niemal do ostatniej minuty. Metrotest najpierw przegrywał, by za chwilę wyjść na prowadzenie, które następnie stracił na trzy minuty przed końcem meczu. Jednak w swoich szeregach ma najskuteczniejszego strzelca ligi, Tomasza Sambora, który w 28 minucie zapewnił swojej drużynie wygraną i komplet punktów. Z wygranej mogli cieszyć się także piłkarze zespołu AGD JAREX Legioniści, którzy pokonali 3:1 Dany Meble. Spora w tym zasługa Dawida Wandyka, strzelca wszystkich bramek dla Legionistów. Rywale odpowiedzieli zaledwie trafieniem Adriana Załuckiego. Do czołówki dołączyło także DRE, które nie dało szans ekipie PBG Jankowiak. I choć po pierwszej połowie prowadziło skromnie 1:0, to po przerwie na parkiecie dominowali już tylko piłkarze DRE. Dwie bramki Marcina Trochowskiego tylko osłabiły rywala, a kropkę nad „i” postawił w ostatniej minucie Maciej Zając. Jankowiak odpowiedział zaledwie trafieniem Kamila Żmijewskiego.

W jedynym meczu zespołów z dolnych rejonów tabeli GE Zakład Turbin spotkał się z NORTHSERVIS-PSP. Jak się można było spodziewać, obie ekipy zagrały bardzo ostrożnie, bardziej skupiając się na obronie dostępu do własnej bramki, aniżeli przeprowadzaniu huraganowych ataków. To wszystko sprawiło, że do przerwy kibice goli nie oglądali. Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej połowie. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry wynik meczu otworzył Sebastain Lubiejewski wyprowadzając GE Zakład Turbin na prowadzenie. Rywale za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale przez długi czas dobrze spisywała się defensywa Zakładu Turbin. Wreszcie, na niespełna trzy minuty przed końcem meczu, NORTHSERVIS-PSP przeprowadził skuteczną akcję, a do remisu doprowadził Damian Wielgat. Do końca pojedynku kibice więcej goli już nie oglądali i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Po ośmiu kolejkach w klasyfikacji strzelców Elbląskiej Ligi Halowej, cały czas na prowadzeniu znajduje się Tomasz Sambor zespołu Metrotest, który do tej pory strzelił 13 goli. Trzy trafienia mniej ma drugi w tej klasyfikacji Szymon Waga z zespołu Voctoria, a trzeci jest Patryk Ziarko, także z Victorii, którzy ma na swoim koncie 9 goli. Kolejne mecze w ELH odbędą się w niedzielę, 22 stycznia. Mecze 9 kolejki rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki 77 A. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00.

Wyniki 8. kolejki:
DRE - PBG Jankowiak 4:1 (1:0)
1:0 - Piotrowski (3.), 1:1 - Żmijewski (25.), 2:1 - Trochowski (27.), 3:1 - Trochowski (28.), M. Zając (30.).

OSK NAJKI - Metrotest 2:3 (0:0)
1:0 - Rogoz (17.), 1:1 - Sa,bor (19.), 1:2 - Boniecki (21.), 2:2 - Nowosielski (27.), 2:3 - Sambor (28.).

Dany Meble - AGD JAREX Legioniści 1:3 (1:2)
0:1 - Wandyk (3.), 1:1 - A. Załucki (8.), 1:2 - Wandyk (13.), 1:3 - Wandyk (26.).

GE Zakład Turbin - NORTHSERVIS-PSP 1:1 (0:0)
1:0 - Lubiejewski (17.), 1:1 - Wielgat (27.).

Wiarus - Victoria 1:4 (1:1)
1:0 - Sawicki (4.), 1:1 - Tomczyk (9.), 1:2 - Machiński (20.), 1:3 - Tomczyk (23.), 1:4 - Waga (29.).

Pauza: WKS Błysk-Fachman